Antalis si klade za cíl stát se zeleným lídrem papírenského průmyslu, stanovením jasných a čitelných standardů.

img-green-connection-1.jpg

Green Connection

Skupina Antalis vždy úzce spolupracovala se svými dodavateli, zákazníky a dalšími zúčastněnými s cílem sdílet inovace, přidanou hodnotu a nejlepší zkušenosti v oblasti životního prostředí. Vždy také podporovala úsilí o udržitelný rozvoj svých dceřiných společností prostřednictvím lokálních iniciativ.

Abychom zajistili, že všechna tato opatření spojuje jednotné poslání, a stanovili důslednou strategii ekologické odpovědnosti na úrovni skupiny, představil Antalis zelenou firemní identitu nazvanou „Antalis Green Connection“. V praxi to znamená, že v komunikaci všech ekologicky odpovědných projektů či iniciativ je použita zelená známka - snadno rozpoznatelné logo, které se objevuje na všech materiálech, produktových brožurách a letácích a odlišuje naši společnost od konkurence.

Iniciativy, které nesou zelenou známku Antalis a podporují cíl skupiny, jímž je jít příkladem v odpovědnosti za ochranu životního prostředí:

img-green-connection-2.jpg

Green Star System ™

Jednoduchý a propracovaný systém, který vyhodnocuje míru ekologické odpovědnosti jednotlivých druhů papíru. Tento nástroj zohledňuje původ vlákna a výrobní proces. Každý papírový produkt je ohodnocem jednou až pěti hvězdičkami na základě jeho dopadu na životní prostředí. Pro lepší sledovatelnost vytvořil Antalis platformu dodavatelů Antrak, která zaručuje, že produkt pochází z odpovědného dodavatelského řetězce.

img-green-connection-6.jpg

Ekologicky šetrné produkty

Antalis vytvořil jednu z nejrozsáhlejších nabídek ekologicky šetrných papírů, které lze použít pro všechny druhy tiskových a dokončovacích technik a které splňují velmi přísné ekologické normy. To umožňuje korporátním zákazníkům snadno integrovat využití papíru do své CSR politiky při zachování příznivé ceny i kvality.

img-green-connection-5.jpg

Multi-site FSC® a PEFC certifikace

Kromě toho, že se Antalis soustředí na produkty ohleduplné k životnímu prostředí, věnuje pozornost také ekologickým opatřením v dodavatelském řetězci. Je prvním prodejcem papíru na trhu, který zavedl multi-site certifikace FSC® a PEFC™, aby zajistil plnou sledovatelnost a transparentnost v celém dodavatelském řetězci. Probíhají audity systémů logistických (označování, oddělené skladování produktů, doručování) i informačních (odkazování, produktové kategorie ...) a marketingových a obchodních procesů (použití firemních log, školení). Použití norem znamená, že všechny certifikované země musí splňovat stejné požadavky na ochranu životního prostředí. V současné době je součástí tohoto programu 32 poboček společnosti Antalis.