Po - Pá 8:00 - 16:30
Kontaktujte nás

O důležitosti a potřebě papíru v každodenním životě se, navzdory negativním předpovědím, přesvědčujeme neustále.

O důležitosti a potřebě papíru v každodenním životě se, navzdory negativním předpovědím, přesvědčujeme neustále.

Centrum grafických papírů Olomouc: Od obálek k Foglarovi

Jedním z mnoha indikátorů, že papír stále není v propadlišti dějin, jsou specializovaná centra grafických papírů. Jedním z mnoha je centrum Graficke-papiry.cz v Olomouci. „Na polygrafickou mapu jsme se výrazněji začali zapisovat po roce 2016, kdy značku převzalo současné vedení. Od té doby rozvíjíme nejen nabídku speciálních papírů a obálek prodávaných od jednoho kusu, ale i zpracování těchto papírů všemi myslitelnými technologiemi,“ řekl Ondřej Hruška.

Obálky se šípovou klopou

 

Centrum se specializuje na tisk bílou, sendvičové lepení, horkou ražbu, klasickou knihařinu od jednoho kusu, vazby na šicím stroji, nízkonákladové série vazeb V4 a V8 a další. „Letos jsme i díky podpoře společnosti Antalis rozjeli výrobu vlastních obálek se šípovou klopou ve formátu C6 a C5. Nabídku postupně rozšíříme o formáty B6 a 14 × 14,“ doplnila svého kolegu Štěpánka Ištvánková. Z realizací centra z poslední doby vyniká dárková sada pro Muzeum umění Olomouc pod výtvarným vedením grafika Petra Šmalce. Byly použity papíry Plike Royal Blue, Keaykolour Prune, Ekoprint, Conqueror CX22, Holmen Book a další.

 

Jestřábův švýcarský deník

 

„Naším dlouhodobým klientem je rovněž Skautská nadace Jaroslava Foglara,“ sdělil Hruška. Nadace připravuje unikátní malonákladové tisky, často spojené s originálními písemnostmi nalezenými ve spisovatelově bytě. Nadace u olomouckého centra poptala tisk Jestřábova švýcarského deníku. Zadání obsahovalo vedle sešitu i skládanou mapu a následnou kompletaci včetně dobových cukříků-suvenýrů do obálky se samolepkou. „Švýcarskému deníku sluší helvétský kříž a střídmá grafika, zvláště když máme k dispozici epesní ilustrace od K. T. Neumanna,“ stručně vystihuje koncept grafik Martin T. Pecina. Aktuálně centrum zpracovává deník Jana Tleskače, doprovázený originálním fotoalbem. Jakou specialitu bude edice obsahovat? Sledujte profily centra Graficke-papiry.cz na sociálních sítích a dozvíte se více.

 

Kopie souboru Kopie souboru _DSC0746.jpg

 

 

Specifikace projektu: 

Jestřábův švýcarský deník

  • formát: 115 × 195 mm
  • vazba: V1 nití, bílá + červená
  • papír obálka a tisk: Plike Red 330 g/m2, sítotisk 2/0
  • papír knižní blok a tisk: Viprint 80 g/m2, digitální tisk 1/1

 

Mapa

  • formát: 480 × 320 mm, strojní falcování na 120 × 160 mm
  • papír: G-Print 115 g/m2
  • digitální tisk 4/4
  • ruční kompletace do obálky, cukr do ZIP sáčku