S velmi zajímavým konceptem osvětlení tzv. "Falešného nebe" přišla firma MODUS, která je významným evropským i světovým hráčem na trhu stropních svítidel určených pro komerční prostory, obchody, banky či nemocnice.

S velmi zajímavým konceptem osvětlení tzv. "Falešného nebe" přišla firma MODUS, která je významným evropským i světovým hráčem na trhu stropních svítidel určených pro komerční prostory, obchody, banky či nemocnice.

Falešné nebe z plexiskla Perspex® CC

Velmi tenká a z hlediska provozních nákladů velmi efektivní svítidla jsou vyráběna tzv. hranovým svícením. Hlavní – tedy světlovodnou část – svítidla tvoří kontinuálně lité plexisklo Perspex CC. Povrch této desky je potřeba povrchově opracovat tak, aby světlo, které do desky vstoupí hranou, vystoupilo též na její povrch. Difuzní horní vrstva svítidla bývá zpravidla bílá. Při použití potisku má však nekonečné množství individuálních řešení, jako tato svítidla z řady MODUS Q DECO SKY, která můžeme najít v pensionech v Teplicích a rumunském Temešváru.

perspex_6.jpg

 

KOMPLETNÍ SORTIMENT PERSPEX CC

REALIZACE MODUS Q DECO SKY, NEBOLI FALEŠNÉ NEBE, V PENZIONU V TEPLICÍCH

 

Vše začalo na výstavě ve Frankfurtu

A co nám ke vzniku této řady svítidel sdělil pan Ing. Jan Kavka, obchodní ředitel ve společnosti MODUS, spol. s r.o.?

„Rodina svítidel MODUS Q DECO SKY, neboli falešné nebe, vznikla vlastně náhodou. Na výstavu ve Frankurtu jsme na stánek chtěli něco neobvyklého, něco čím se odlišíme...A tak nás napadlo natisknout na 6 čtvercových svítidel velkou fotografii Pražského hradu, jakožto něčeho co dokáže zaujmout.... Původně to bylo zamýšleno jako jednorázová akce pro použití jen jako lákadlo na stánek. Ovšem po skončení výstavy se nám zákazníci začali ozývat, že by také chtěli něco podobného - samozřejmě, že místo Pražského hradu chtěli nějakou jejich lokální pamětihodnost... A tak jsme se rozhodli tuto rodinu svítidel nebo snad spíše dekoračního prvku zahrnout do klasického sortimentu společnosti MODUS."

"Nejvíce tiskneme falešné nebe - ať už se používá na recepcích, jednacích místnostech nebo třeba v nemocnici, kdy je toto nebe nad každou postelí.... Ale máme i zajímavější realizace, asi ta nejzajímavější byla realizace pro našeho zákazníka v Nizozemsku, ten si nechal na jeden panel o velikosti 60x60 natisknout obličej své tchýně a přes obličej dokreslený terč... Hádejte co pak s tím asi dělá? 

Ale to jen tak pro zajímavost, dokážeme natisknout různé motivy. A to různé velikosti, zatím největší falešné nebe je instalováno v Norsku, to je složeno z 334 panelů o rozměru 60x60cm.“

 

Realizace MODUS Q DECO SKY, neboli falešné nebe, v Penzionu v rumunském Temešváru

"A ještě pár slov k samotnému světlovodnému materiálu. Perspex CC – vyráběný kontinuálním litím – je ze všech typů akrylátových desek nejvhodnější právě pro výrobu svítidel či světelných reklam nasvětlovaných hranou. Tyto akrylátové desky díky rovnému povrchu, stejnoměrné tloušťce a dokonalé optické kvalitě totiž dosahují nejvyšší možný výkon při hranovém svícení a díky své tvrdosti se desky též rychle a přesně opracovávají."

Firma Antalis s.r.o. je jediným dovozcem kontinuálně litých akrylátových desek na zdejší trh.

 

Specifikace projektu

  • použité materiály: Perspex® CC
  • designer: Ing. Jan Kavka
  • společnost: MODUS  spol. s r.o.

Chcete se dozvědět více o plexiskle Perspex®?