perspex-intro.jpg

Plexisklo PERSPEX® pro široké použití.

Sny konstruktérů a designérů o materiálu, který je stejně čirý jako sklo, přitom je však nerozbitný a lehčí, se naplnily ve 30. letech dvacátého století. V té době se v laboratořích britské chemické firmy ICI zrodily první desky z litého polymethylmetakrylátu s obchodním názvem Perspex®. Od roku 1934 se tyto desky vyrábějí v místě svého vzniku - Velké Británii - a pod obchodní začnkou Perspex se již více než 80 let prodávají po celém světě.

perspex_6.jpg

Perspex® Clear

Čiré akrylátové desky lité i extrudované, UV odolné, propustnost světla 92%, lesklý povrch, oboustranně kryté ochrannou fólií.

 

perspex_4.jpg

Perspex® Opal

Opálové (mléčně zabarvené) akrylátové desky lité i extrudované, UV odolné, propustnost světla od 3% do 70%, lesklý povrch, oboustranně kryté ochrannou fólií.

 

perspex_2.jpg

Perspex® Solid & Translucent Colours

Barevné akrylátové desky lité v široké nabídce barev, UV odolné, lesklý povrch, oboustranně kryté ochrannou fólií.

 

perspex_1.jpg

Perspex® Transparent Colours & Tints

Barevné akrylátové desky v široké škále transparentních barevných odstínů.

Perspex acrylicize colour wall

Perspex® Frost

Oboustraně pískované akrylátové desky lité se vzhledem pískovaného skla, čiré, opálové anebo barevné, oboustranně kryté ochrannou fólií.

 

perspex fluorescent.jpg

Perspex® Fluorescent

Transparentní barevné akrylátové desky lité s fluorescentním efektem a zářivou hranou, lesklý povrch, oboustranně kryté ochrannou fólií, desky vhodné pouze do interiéru.

 

Perspex DUO gold

Perspex® DUO

Dvouvrstvé akrylátové desky jsou tvořeny černým jádrem a metalickým zlatým či stříbrným povrchem, jsou určeny zejména pro gravírování laserem či frézou, oboustranně kryté ochrannou fólií.

 

perspex_5.jpg

Perspex® XT

Čiré a opálové extrudované akrylátové desky; lesklé nebo antireflexní, UV odolné, oboustranně kryté ochrannou fólií. Třída hořlavosti B2.