Akce a novinky, Udržitelný rozvoj, Zprávy, visual-communication, Vizuální komunikace

Vizuální identita olympijských her v Paříži 2024

10 Kvě 2023 —
Tisk
Look JO.jpg

Vizuální identita olympijských her 2024 v Paříži porušuje stávající pravidla a snaží se ztělesnit udržitelné ambice.

Vizuální identita olympijských her 2024 v Paříži porušuje stávající pravidla a snaží se ztělesnit udržitelné ambice.

PAŘÍŽ 2024 ZVEŘEJNILA SVOU VIZUÁLNÍ IDENTITU A STOJÍ ZA TO O NÍ MLUVIT.

Hry v Paříži 2024 jsou stále reálnější. První vstupenky již byly uvolněny do prodeje. A všichni vnímáme rostoucí očekávání. Teď je ten nejlepší okamžik podívat se společně na vizuální identitu her, která byla před pár týdny sdílena s veřejností.

Pojďme se podívat, jak tato vizuální identita nejen porušuje všechny stávající kódy, ale také jak se snaží ztělesnit ambice udržitelnosti Olympijských her 2024 v Paříži.

V minulosti se každé pořadatelské město snažilo zapsat do historie olympijských her. Barcelona 1992, Tokio 1965, Stockholm 1956… Příkladů je mnoho. Dnes platí více než kdy jindy, že vizuální identita není jen o tom vyniknout, ale také předat konkrétní sdělení.

Vizuální vzhled Olympijských her 2024 v Paříži má čtyřrozměrný cíl:

  • oslavit sport
  • odrážet francouzský smysl pro styl a eleganci
  • být udržitelný (o tom si povíme později).
  • být adaptabilní (pro hostitelská města a partnery).

 

Designéři si pro své návrhy vybrali ikonický francouzský materiál – dlažební kostky – a navrhli velmi geometrické vzory. Spojujícím prvkem vizuální identity jsou tedy slavné dlážděné ulice Paříže. Ikonická Marianne jako emblém a frygická čapka pro maskoty vytvářejí jasný retro styl a ztělesňují hmotné i nehmotné dědictví Francie.

Nabízely se jistě i jiné zajímavé možnosti, něco avantgardnějšího, vycházejícího z francouzských románů nebo postaveného na jedinečné kulturní rozmanitosti Francie. Ale výsledek dopadl dobře, je stylový a neotřelý. 

Nejzajímavějším prvkem je bezpochyby výrazná racionalizace ve formě propojení obou verzí her: olympijské a paralympijské. Styl prezentace zůstává rovnocenný, olympijské kruhy jsou pouze nahrazeny Agity a specifické sportovní symboly symbolizují jiné ikony. Takový přístup nejen zapadá do ambice Paříže uspořádat racionálnější a zodpovědnější hry, ale zároveň se stává symbolem inkluze. A to je významné a silné sdělení.

Organizátoři her vytvořili 62 piktogramů a mnoho dekorativních a informačních designů, které veřejnosti přinášejí zapamatovatelnou vizuální identitu. Tento nový ročník se nepochybně v budoucnu stane klasikou. Chválíme také udržitelný tisk ekologicky navržené propagace.

Společnost Antalis se stále snaží rozšířit své rostoucí portfolio ekologicky šetrných výrobků nyní o papírové desky určené také do exteriéru. Náš cíl? Reagovat na rostoucí poptávku zákazníků po výrobcích bez plastů, rozšířit naše portfolio udržitelných výrobků vizuální komunikace a nabídnout výběr vysoce hodnotných materiálů v rámci Green Star System™, který byl vyvinut tak, aby zákazníkům usnadnil identifikaci ekologických vlastností výrobku.

ANTALIS, ODPOVĚDNOST PŘEDEVŠÍM. 

Ve společnosti Antalis víme, že společně hrajeme nesmírně důležitou roli při zvyšování odpovědnosti našeho odvětví. Tím, že přemýšlíme o každém detailu našich nákupních postupů a umožňujeme zákazníkům a partnerům činit odpovědnější rozhodnutí, máme jistotu, že jsme součástí řešení.

Kontaktujte nás! Naši odborníci na udržitelnost jsou připraveni prodiskutovat vaše potřeby, posoudit vaše aplikace a produkty, které v současné době používáte, a doporučit nejlepší alternativy pro společnost příští generace.