Udržitelný rozvoj, Vizuální komunikace, Akce

Navždy první

15 Kvě 2023 — Udržitelná řešení; Vizuální komunikace; Recyklovatelné materiály
Tisk
Forever the first

Ve společnosti Antalis jsme odhodláni reagovat na rychle rostoucí poptávku trhu po udržitelných alternativách a recyklovatelných materiálech. Součástí našeho závazku je upozorňovat na projekty, které nabízejí skutečně odpovědná řešení.
K tomu slouží naše Zvláštní cena za udržitelný projekt. Jejím vůbec prvním laureátem je iniciativa Join us and Grow!

Ve společnosti Antalis jsme odhodláni reagovat na rychle rostoucí poptávku trhu po udržitelných alternativách a recyklovatelných materiálech. Součástí našeho závazku je upozorňovat na projekty, které nabízejí skutečně odpovědná řešení.
K tomu slouží naše Zvláštní cena za udržitelný projekt. Jejím vůbec prvním laureátem je iniciativa Join us and Grow!

Informace o projektu

Společnost Imageco LTD, přední britská společnost zabývající se velkoplošným tiskem, byla oslovena designovou agenturou PIE Factory, aby pro svého klienta vytvořila a vyvinula řešení pro udržitelné akce: Capital One. Oba týmy společně přišly s plně udržitelným, recyklovatelným a opakovaně použitelným ekologickým stánkem o rozměrech 8x4 m, který je zcela bez plastů.

S použitím desek Xanita - voštinových desek vyráběných z vláken získaných z recyklovaných použitých kartonových krabic - se projektovému týmu úspěšně podařilo vyvinout vhodný konstrukční návrh, který obstojí ve zkoušce času a zároveň splní všechna ekologická očekávání... a to v krátkém termínu.

Porota ocenila naprosté nasazení všech zúčastněných stran a schopnost splnit vysoká ekologická a provozní očekávání.

Tým snů, k lepšímu.
Vedoucí projektu: Nathan Swinson Bullough
Společnost: Společnost: Imageco LTD
Designová agentura: PIE FACTORYZnačka: Capital One

Gratulujeme všem zúčastněným.

 

Cena Antalis Interior Design Award oslavuje nadšení a talent profesionálů z řad architektů, interiérových designérů, designérských agentur, škol designu, tiskáren a majitelů značek, kteří se snaží proměnit prostory v inspirativní místa pro život a práci lidí.

Náš nejnovější ročník je fantastickou příležitostí pro profesionály v oblasti interiérového designu, aby představili své nejlepší projekty, aby jejich inspiraci ocenila renomovaná porota a aby na ně upozornil odborný tisk, webové stránky a akce společnosti Antalis.

  • 411 projektů
  • 12 kategorií, včetně zvláštní ceny za udržitelnost
  • Mezinárodní porota složená ze světově uznávaných aktérů designu z více než 10 evropských zemí

 

Neuvěřitelná platforma pro vítězné projekty, která jim umožní získat mediální publicitu, finanční podporu a kontakty, které změní pravidla hry.

Rozhovor s Nathanem Swinsonem-Bulloughem:

Jak jste se dostal k soutěži o tuto cenu?

Projekt byl působivý a skvěle využíval desku Xanita, takže jsem si řekl, že by stálo za to to zkusit.

 

Čím je tento původní projekt výjimečný a vyzývavý?

Zadání bylo složité a náročné kvůli fyzickému provedení a technickým omezením desky Xanita. Bylo třeba použít chytrý enegineering s minimem času na výzkum a vývoj.

 

Jak zásadní byla otázka ekologické udržitelnosti?

Ta byla ústředním tématem, klient za námi přišel poté, co viděl předchozí projekt pro společnost Antalis a její stánek na výstavě Sustainability Street. Chtěli, aby byl jejich projekt vyroben stejným způsobem a s použitím stejného materiálu, Xanita.

 

Jaké byly hlavní výzvy, které bylo třeba překonat?

Časový harmonogram byl napjatý a my jsme museli navrhnout řešení, které by bylo vhodné pro daný účel, bezpečné a na vysoké úrovni.

 

S jakým ohlasem se tento ekologicky navržený stánek setkal?

Byl jsem na výstavě kvůli instalaci a byl to tam nejlepší stánek, na míle se odlišoval od ostatních základních stánků a během výstavy i po ní se mu dostalo spousty uznání.

 

Co bylo klíčovým faktorem úspěchu celé této spolupráce?  

Celý tvůrčí proces od začátku do konce a týmová práce. Všichni jsme se sešli, abychom projekt dodali včas. Náš Cad designer Dean dokončil veškeré přípravy v Leedsu jen 6 hodin před začátkem výstavy, následující ráno za mnou přijel vlakem, aby ji pak celý den instaloval. Opravdu obrovské úsilí všech. Vlastnosti materiálu Xanita to umožnily a my jsme věděli, že s tímto materiálem můžeme pracovat a uvést nápad v život.

 

Co pro vás znamená získání tohoto ocenění?

Získat celosvětové uznání pro naše projekty je úžasné.

 

Na co se těšíte v roce 2023?

Ještě víc toho samého, posouvání hranic toho, co můžeme dělat, a nechání naší kreativní mysli volný průběh.