Tiskové zprávy, Vizuální komunikace, Akce a novinky, Zprávy

Antalis vyhlašuje výherce soutěže ANTALIS INTERIOR DESIGN AWARD!

31 Bře 2020 — AIDA 2019
Tisk
AIDA 2019 - Bloom Apartment

Antalis zveřejnil jména designérů, architektů a tiskařů, jejichž projekty svou kreativitou nejvíce zaujaly porotu soutěže.

Antalis zveřejnil jména designérů, architektů a tiskařů, jejichž projekty svou kreativitou nejvíce zaujaly porotu soutěže.

Po čtyřech měsících jsou konečně známi výherci soutěže Antalis Interior Design Award pořádané společností Antalis, předním evropským distributorem papíru, obalových řešení a produktů pro vizuální komunikaci. Světově proslulá porota, složená z významných hráčů na mezinárodní scéně designu, odměnila ty nejzajímavější projekty.

 

Kreativita v interiérovém designu, to bylo hlavní téma soutěže


Designérům, architektům, tiskařům i studentům designu umožnil druhý ročník soutěže Antalis Interior Design Award dát průchod jejich uměleckému cítění a kreativitě.

Do soutěže Antalis Interior Design Award bylo přihlášeno 535 projektů z 24 zemí.

Youse city muralV kategorii Kanceláře porota ocenila projekt s názvem „Youse city mural“. Prostřednictvím vesele potištěné tapety chtěly autorky - Marion Delage, spoluzakladatelka designérské společnosti Parégrine, a ilustrátorka Mariana Castillo - reprezentovat jak hodnoty společnosti, tak její zaměstance, aby byli hrdí na to, kde pracují. „Z výhry jsme nadšené. Díky nástěnné dekoraci se můžeme odlišit a nechat naše prostory, aby nás reprezentovaly.“
Na závěr uvádí: „Skutečnost, že náš projekt zaujal největší osobnosti mezinárodní scény vizuální komunikace, je pro nás známkou důvěry a uznání.”

 

Zadig & Voltaire

V kategorii Maloobchod porotu ohromil Morad Biki, který představil svou aplikaci vytvořenou na stěnu budovy. „Abychom vyhověli požadavkům společnosti Zadig & Voltaire aplikovat vizuály na stěny jejích vlajkových obchodů, zvolili jsme materiály Coala Walk & Wall. Tyto samolepicí materiály byly ideálním řešením, protože jsou odolné a umožňují snadnou instalaci i deinstalaci na všechny typy povrchu, včetně skla a betonu, bez jeho poškození.“ A dodává: „Kromě efektivních řešení společnosti Antalis a odborných znalostí jejího týmu jsme ocenili také možnost produkty před nákupem otestovat.“

 

Fred’s Kitchen

V kategorii Pohostinství zvítězil Loes Kok se svým projektem přeměny oblíbené amsterdamské restaurace Fred’s Kitchen. „Chtěli jsme dát této stylové restauraci více provokativní vzhled a vytvořit pouliční atmosféru, aby prostor lépe zapadl do okolí, které je plné bývalých skladů přeměněných v loftové byty, butiky nebo restaurace. Rozhodli jsme se tedy pokrýt stěny velkoplošnými vizuály street artu, které prostoru dodávají barvy a atmosféru. Vybrali jsme tapety Coala s koženým vzhledem, které vizuály obohacují o texturu. S výsledkem jsme velmi spokojeni: místo vypadá harmonicky a zároveň stylově a moderně.”

 

nemocnice Heim PálAndrea Böjtö, výherce Zvláštní ceny veřejnosti, uvádí: „S pomocí produktů společnosti Antalis a materiálů Coala jsme dokázali vytvořit nádherný imaginární svět Severního pólu, díky němuž je teď pro děti vyšetření magnetickou rezonancí v nemocnici Heim Pál příjemnějším a méně stresujícím zážitkem.”

 

 

 

 

dětská nemocniceFrancisco Rubio Ordás, který zvítězil v kategorii Veřejné budovy, se přihlásil s projektem přeměny dětské nemocnice. „Antalis nabízí řešení, která splňují ty nejvyšší bezpečnostní standardy,“ uvedl.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Členové poroty velmi ocenili talent a kreativitu všech výherců.
Christophe Burckart, CEO France & Monaco IWG, označil vítězné projekty za „inspirující, inovativní a průkopnické“.


Yann Mignot, Associate Creative Director společnosti Saguez & Partners, nemohl než souhlasit: „Kvalitou projektů jsem byl velmi překvapen. Zjistil jsem, že kreativita nemá meze, a především, že materiály mají spoustu možného využití.”


Sari Myohanen, Senior Designer Home & Environment společnosti Peclers Paris, zdůrazňuje, že kromě kreativity, která je potřebná pro každý úspěšný projekt, je důležitý také výběr formátu a materiálu: „Velkoformátový tisk jakékoliv vyjádření fantasticky podporuje. Může být aplikován na všechny typy povrchů, jako jsou podlahy nebo stropy, a nabízí velkou tvůrčí svobodu. Pískové efekty, sametové povrchy nebo odstranitelné materiály… Existuje nekonečno možností!“


V soutěži jsme se tak setkali s obrovským množstvím inovativních projektů.
Xavier Jouvet, Group Marketing & Purchasing Director společnosti Antalis International, uvedl: „Cílem soutěže Antalis Interior Design Award bylo podpořit rozvoj tiskových technologií, díky kterým by se otevřely možnosti všem profesionálům v oblasti interiérového designu. Jsme opravdu nadšeni z úspěchu druhého ročníku soutěže.“ Na závěr dodává: „Jsme na tuto akci, která nám umožňuje shromažďovat na jedné platformě různorodé vnímání designu celého světa, velmi hrdí.“

 

Výherci soutěže Antalis Interior Design Award

 

KATEGORIE

PROJEKT

SPOLEČNOST

AUTOR

ZEMĚ

Veřejné budovy

El Retiro invade el Niño Jesús

Trama

Francisco Rubio Ordás

Španělsko

Bydlení

Bloom Apartment

Arhitect Laura Pietrusel

Laura Pietrusel

Rumunsko

Kanceláře

Youse City Mural by Paregrine

Parégrine

Marion Delage

Francie

Aranżacja pomieszczeń biurowych w kompleksie ALCHEMIA GDAŃSK

Zachart Studio

Jacek Zacharias

Polsko

Maloobchod

"Back to School" for Zadig & Voltaire

Exhibit Group

Morad Biki

Francie

Pohostinství

Sugamour interior

MyWall

Miranda Biretienne

Litva

Wallpaper design and production for Fred's Kitchen

Bull Creative

Loes Kok

Nizozemsko

Textilie

Wabi Beauty Center

Triform Neon Kft

Andrea Böjtös

Maďarsko

Interiérové fólie

SKYLINE

RB Architects

Ruslan Bondarchuk

Polsko

3D

Waterfall

Vilnius college of technologies and design

Gertrūda Ravluševičiūtė

Litva

Zvláštní cena veřejnosti

Heim Pál Hospital MR lab

Triform Neon Kft

Andrea Böjtös

Maďarsko