Pastelové desky PERSPEX® Frost dominují odvážné rekonstrukci hotelového baru Oscar´s na pražském Smíchově.

Pastelové desky PERSPEX® Frost dominují odvážné rekonstrukci hotelového baru Oscar´s na pražském Smíchově.

Odvážná rekonstrukce Bar Oscar´s Vienna
z plexiskla PERSPEX®

Odvážná rekonstrukce  baru Oscar´s, který je součástí hotelu Vienna House Andel´s Prague na pražském Smíchově, se rodila v období pandemie Covid – 19,  a o to více působí její realizace jako malý zázrak. Vlastní hotel vznikl podle návrhu mezinárodního architektonického studia Jestico+Whiles a poprvé byl otevřen v roce 2002. Stejné architektonické studio zpracovalo též návrh na rekonstrukci baru Oscar´s, která se uskutečnila v roce 2021.

 

„Zadání od klienta bylo vymyslet originální design, který přiláká lidi z venku. Proto jsem se pustila do vytvoření odvážného designu, který se zakládá na prvcích z betonu, dřeva a plexiskla“, říká hlavní architektka projektu Dominika Rošetzká a popisuje tak hlavní myšlenku nového designu.

 

Oscars_JW_Fabrik8_Perspex_1_800x800.jpg

Oscars_JW_Fabrik8_Perspex_3_800x800.jpg

 

„Přáním klienta bylo vytvořit intimitu a soukromí, proto jsme po celém obvodu baru navrhli květináče a černé rolety, které je možné podle potřeby stáhnout. Hlavní pozornost poutá dlouhý barevný podhled nad barem, které jsme vytvořili s technickou pomocí Studia Fabrik8“ dodává architekta.

 

Při výběru vhodného materiálu padla volba na akrylátového desky PERSPEX® Frost oboustranně pískované v pastelových barvách. Byla použita kombinace odstínů PERSPEX® Frost S2 4T50 Chilli red, PERSPEX® Frost S2 6T21 Glacier Green, PERSPEX® Frost S2 4T46 Blush Pink a  PERSPEX® Frost S2 7T71 Azure blue, vše v síle 3 mm. Rozptyl světla zajistily úzké pruhy z materiálu PERSPEX® Spectrum LED 1TL1 Opal v síle 3 mm.

 

Odvážné světené prvky z PERSPEX®, stejně jako další části interiéru, vytvořilo Studio Fabrik8, které má s neotřelými, originálními  a odvážnými aplikacemi PERSPEX®u již dlouholeté zkušenosti. PERSPEX® byl použit též pro nasvětlené,  rafinovaně navržené logo,  které bylo vyrobeno soulepem litého čirého a červeného transparentního plexiskla ve třech vrstvách.

Oscars_JW_Fabrik8_Perspex_2_800x800.jpg

Oscars_JW_Fabrik8_Perspex_4_800x800.jpg

 

 

 

Použité materiály

 

Specifikace projektu

  • použité materiály: PERSPEX®  Frost
  • Adresa: Oscar´s , Stroupežnického 3181/21, Praha 5
  • Architekt: Dominika Rošetzká, architektonické studio Jestico+Whiles
  • Zpracovatel: Studio Fabrik8