Tempus je jedinečné umělecké dílo představující osvětlené hodiny od umělce a designéra Bena Rousseaua. Je inspirováno vědecko-fantastickými filmy a přístroji používanými v luxusních sportovních vozech.

Tempus je jedinečné umělecké dílo představující osvětlené hodiny od umělce a designéra Bena Rousseaua. Je inspirováno vědecko-fantastickými filmy a přístroji používanými v luxusních sportovních vozech.

ČAS ZAZÁŘIT

Namísto rotujících ručiček jsou tyto futuristické ciferníky hodin řízeny digitálními LED diodami, které postupně osvětlují tři sousedící kruhy: vnější kruh s 12 segmenty pro hodiny, střední s 60 segmenty pro minuty a vnitřní také s 60 pro vteřiny.

 

Pro každý osvětlený segment ve futuristickém ciferníku hodin použil Rousseau materiál PERSPEX® S-Lux nasvícený do hrany digitálními LED diodami. Díky patentované technologii a speciální povrchové textuře nabízí PERSPEX® S-Lux optimální výkon, pokud jde o rozprostření světla a dokonalý jas každého malého jednotlivého segmentu.

 

Kolekce byla uvedena na trh v klasickém kruhovém tvaru o průměru 900 mm. Tempus je nabízen ve dvou variantách – jako nástěnný i stojací, a to v široké škále luxusních materiálů a s možností úpravy světelného schématu i barev podle individuálních potřeb, takže skvěle doplní jakýkoliv moderní interiér.

 

Varianty Tempusu vypadají neuvěřitelně tam, kde je hlavní podklad vyroben z akrylátových desek Perspex®. Pro ně Rousseau již původně vytvořil verze hodin, kde použil různé typy desek PERSPEX®, jako například desky PERSPEX® sytých barev, perleťové nebo zrcadlové. Každá z nich dává Tempusu vždy velice odlišný vzhled. K dispozici je také široká škála skleněných a kovových povrchů s téměř nekonečnými možnostmi materiálů pro zvláštní zadání, jako jsou např. karbonové vlákno, exotické dřevo a kůže.

 

 

 

HODINY PERSPEX

HODINY PERSPEX

 

 

Od uvedení na veletrhu 100% Design 2016 čekají zákazníci, včetně značek Red Bull, Gumball 3000 či luxusní londýnské restaurace Skech, v řadě na své vlastní a jedinečné kinetické umělecké dílo, které může být plně individualizováno podle místa či prostředí.

 

Při pohledu do budoucnosti Rousseau vysvětluje:„Možnosti Tempusu jsou neomezené. Budu i nadále uplatňovat exotičtější materiály, ovšem v přirozeném propojení s vlastnostmi akrylátových desek PERSPEX®. Prvky tohoto materiálu budou v každém Tempusu, který vyrobím."

BEN ROUSSEAU

„Budu se snažit rozšířit sortiment o mnoho formací světelných schémat a časových drah a jejich umístění stále krásnějšími způsoby, jako jsou volně stojící sochy, velké kusy nábytku stojící na podlaze a projekty různých rozměrů.

 

Tempus je možné zakoupit na www.londonconnoisseur.co.uk

 

 

 

 

01_PERSPEX_Tempus_Rousseau_Design_futuristic_clock (29).jpg (Daimler AG...

01_PERSPEX_Tempus_Rousseau_Design_futuristic_clock (32).jpg (Daimler AG...

 

 

 

Specifikace projektu

  • použité materiály: PERSPEX® S Lux
  • designer: Rousseau Designs / K2 Associates