Životní prostředí

RATP

Dosvědčeno zákazníkem

Společnost RATP si vybrala recyklovaný papír od společnosti Antalis

Společnost RATP, klíčový hráč v oblasti trvale udržitelné dopravy a pátý největší provozovatel hromadné dopravy na světě, rozšiřuje svůj závazek k trvalé udržitelnosti i na své komunikační služby a hodlá používat papír šetrný k životnímu prostředí pro různé vlastní komunikační potřeby (výroční zpráva, finanční výkazy, příručky…). Pro všechny její publikace byla zvolena řada extra bílých, 100% recyklovaných papírů Cocoon od společnosti Antalis, vedoucího prodejce papíru v Evropě, díky jejich příznivému dopadu na životní prostředí a vynikajícím tiskovým výsledkům.


Cocoon logo

Cocoon je velmi příjemný na dotek a nabízí dobrý poměr hodnoty za peníze. Díky těmto vlastnostem a s ohledem na pozitivní dopad na životní prostředí, jenž odpovídá naší CSR strategií, je řada papírů Cocoon ideální volbou pro naše služby“, uvedla Ariane Ramboerová, ředitelka firemní komunikace a výkaznictví CSR. „Dále na nás udělaly velký dojem výsledky tisku, když i tmavé fotografie byly natištěny dokonale.  Interní pozitivní vazba byla jen kladná, a to dokonce natolik, že přesvědčila i ostatní týmy komunikačního oddělení, které nyní také používají papíry Cocoon“.

Služba podnikové komunikace společnosti RATP stále tiskne strategické dokumenty, jako například zprávy o činnosti a finanční výkazy, které jsou často osobně předkládány vybraným zástupcům či klíčovým postavám na různých akcích a veletrzích. Kromě toho se tyto typy publikací lépe čtou v tištěném formátu než na obrazovce. 

Papír je také první volbou pro společenské, hospodářské a servisní příručky společnosti. „Pro všechny své publikace jsme chtěli jednoduchý, elegantní papír s dobrou gramáží. Cocoon všechna tato kritéria ideálně splňuje. Další velkou výhodou je, že se papír vyrábí ve Francii.“ Díky ekologické kalkulačce, která je k dispozici na internetových stránkách společnosti Antalis, společnost RATP hned vidí, jaké přírodní zdroje se ušetří použitím recyklovaného papíru.

 „Papír je zásadní součástí každé komplexní politiky CSR,“ zdůrazňuje Stéphane Courtot, prezident společnosti Antalis Francie a generální ředitel Antalis Western Europe. „Díky používání recyklovaného papíru nebo papíru vyrobeného z nerecyklované vlákniny se společnost RATP chová odpovědně, protože podporuje rozvoj trvale udržitelného hospodaření s lesy“.  

Cocoon je 100% recyklovaný papír oceněný pěti hvězdičkami v rámci klasifikačního systému Green Star, který bere v úvahu základní informace o původu vlákniny a výrobním procesu. Každému papírenskému výrobku přiděluje nula až pět zelených hvězdiček podle jeho vlivu na životní prostředí.