Environment

WWF Sweden

Příběh zákazníka

Ve Švédsku získala prestižní ocenění ,,Panda book of the year 2018" kniha s názvem ,,A wilder Life" vytištěná na papíře Cocoon, 100% recyklovaném papíře distribuovaném společností Antalis

Švédský WWF udělil knize „A Wilder Life“, vytištěné na papíře Cocoon, 100% recyklovaném papíře distribuovaném společností Antalis, ocenění Panda kniha roku 2018: Společnost Antalis je kreativním partnerem projektu A Wilder Life již od jeho počátku. Tato úžasná přehlídka toho nejlepšího, co Matka příroda dokáže nabídnout, umožnila knize vyhrát ocenění pro nejlepší knihu roku Panda Book of the Year Award 2018. Toto zvláštní ocenění udělované švédským WWF (Světový fond na ochranu přírody), každoročně oceňuje nejlepší záběry přírody a vyzdvihuje osobnosti, které osobně významně přispěly k ochraně přírody.

Praha, 25. 4.2018Antalis, přední evropský distributor papíru, obalových řešení a vizuální komunikace, je kreativním partnerem projektu A Wilder Life již od jeho počátku. Tato fotokniha, která představuje skutečnou ódu na přírodu, je vyrobena z papíru Cocoon Silk, 100% recyklovaného papíru distribuovaného společností Antalis.
 

Kniha vzdává hold úžasné biodiverzitě evropské přírody, ale rovněž zdůrazňuje potřebu její obnovy.
„Příroda je schopna obnovy, pokud jí poskytneme klid. Jsme rádi, že tuto zprávu můžeme prostřednictvím cen Panda Book šířit dál. Chceme vyzdvihovat jedinečnost přírodního dědictví Evropy, takže jsme přirozeně zvolili 100% recyklovaný papír. Zaujal nás nejen ekologicky odpovědný rozměr papíru Cocoon Silk společnosti Antalis, ale také jeho vysoce hladký povrch, který dodává fotografiím jas,“ shodují se Magnus Lundgren a Sfaffan Widstrand, fotografové z A Wilder Life.
         
Mickael Gohier, marketing director pro severské státy, Pobaltí a Rusko, k tomu uvádí: „Využili jsme svých znalostí a odborných zkušeností, abychom Magnusovi a Staffanovi pomohli vyjádřit cit pro životní prostředí, který je v knize A Wilder Life zjevně přítomen. To, že kniha získala ocenění Panda Book of the Year 2018, je jen dokladem souladu, jehož bylo dosaženo mezi zvoleným papírem a obsahem.“

Příběh je vyprávěn barvitě, s použitím bohatého vizuálního obsahu, který podtrhuje Cocoon Silk, papír, jemuž leží blaho životního prostředí na srdci. Harmonie dosažená mezi vizuálním obsahem a papírem umožnila oběma autorům zůstat věrným svému silnému ekologickému přesvědčení, aniž by dělali kompromisy, pokud jde o vizuální kvalitu.

Podpora recyklovaného papíru – priorita společnosti Antalis

Cocoon Silk je bezchlorový 100% recyklovaný papír s certifikátem FSC® s vynikající povrchovou úpravou a mimořádnou bělostí, na němž lze vytvářet prvotřídní tisky. A co více, papír Cocoon Silk získal 5 hvězdiček v rámci systému Green Star společnosti Antalis. Jde o nástroj ekologického známkování, který zohledňuje klíčové údaje o původu vlákna a o výrobním procesu. Každý papír se hodnotí počtem hvězdiček od 0 do 5, v závislosti na výsledcích jeho hodnocení z ekologické stránky.


Papírenský průmysl se stále potýká s mnoha předsudky, zejména pokud jde o kvalitu a cenu recyklovaného papíru. Aby se tento posledně zmiňovaný mýtus vyvrátil, společnost Antalis a její sesterská firma Arjowiggins Graphics, největší evropský producent recyklovaného grafického papíru, ve spolupráci s expertem na klimatické strategie, společností Eco Act, provedly studii.

Na základě studie, která byla provedena v sedmi komunikačních agenturách ze tří různých zemí (Francie, Velká Británie a Německo), se došlo k závěru, že v porovnání s běžným papírem vznikají při používání recyklovaného papíru dodatečné náklady ve výši 2 až 3 procent v závislosti na daném projektu. Studie se zabývala jednotlivými fázemi vývoje projektu, od návrhu přes tisk, až po doručení dokumentu.

Jde o mnohem nižší číslo, než se předpokládalo, a dokazuje to skutečné odhodlání klienta. Pravdou je, že výroba recyklovaného papíru má nižší nároky na přírodní zdroje, jako jsou dřevitá vlákna, spotřeba vody je o 49 % nižší a emise CO2 o 55 % nižší.

(Zdroj: Paperwork and Ecofolio)