Životní prostředí

green-star-259x162.jpg

Antalis Green Star systemTM

Sepsat definici toho, co přesně znamená ekologicky odpovědný výrobek, je skutečnou výzvou. Definice musí být dostatečně jednoduchá a přístupná i laické veřejnosti; chcete-li, takříkajíc vysvětlující sama sebe; avšak zároveň musí zůstat dostatečně tvárná, aby zahrnula veškeré úrovně ekologické odpovědnosti a nebylo možné jí cokoli vytknout. Právě s cílem vyhovět těmto kritériím vyvinula skupina Antalis Green Star SystemTM.

 

Vše o Antalis Green Star System v jediné minutě.

>> Další zajímavá videa najdete ZDE <<

 

Tento systém vychází ze všeobecně uznávaného referenčního bodu, který je lehce uchopitelný pro netechnické publikum, jež nemusí mít nutně znalosti potřebné pro orientaci v současném boomu zelených certifikátů.

Green Star SystemTM nadále zobrazuje klíčové informace o původu celulózy i o výrobním procesu a přiděluje každému výrobku z papíru od jedné hvězdy až po pět, podle toho, jakého environmentálního výkonu dosahuje.

Green Star SystemTM reflektuje komplexnost ekologicky odpovědného produktu, s nímž se technicky založené publikum setkává, avšak podává informace ve zjednodušené podobě pomocí hodnotícího systému, který je uchopitelný pro všechny příjemce.

Díky tomu tento systém vysvětluje sebe sama a společnosti jej mohou využívat za účelem komunikace o svých snahách v oblasti životního prostředí, aniž by potenciálně vznikalo nedorozumění.

Klikněte zde a objevte více informací v dokumentu Green White paper a tak zvané Zelené brožuře.

 

GSS-schema-760x455.png

  * Podle kritérií a standardů dle FSC® nebo PEFC.
** Zbývající procento splňuje požadavky dle standardů FSC® nebo PEFC.