o nás

 

ZPRÁVA Z PRŮMYSLU


InfoSource nedávno zveřejnil zprávu k produkčnímu tisku (Production Printing Report), která poskytuje podrobnou analýzu černobílého a barevného archového tisku, kontinuálního tisku a evropského digitálního tiskového trhu.

Zpráva obsahuje diskusi a analýzu vývoje trhu, stejně jako analýzu trendů, produktů, firem a partnerství. Zahrnuje také hodnocení přibližně 30 předních výrobců v oblasti digitálního tisku a další poznámky týkající se veletrhu Drupa.

Navzdory těžkým ekonomickým podmínkám, které nadále způsobují problémy s financováním, snižují důvěru trhu a obecně vedou k prodlužování lhůt při nákupních rozhodnutích u těchto vysoce výkonných systémů, ukazuje výzkum infoSource na celkový růst v oblasti prodeje produkčních tiskáren o cca 5 % v první polovině roku 2012 ve srovnání se stejným obdobím předchozího roku. Tento výsledek zahrnuje také mírný nárůst prodeje u archových černobílých strojů, společně s pokračující poptávkou po velkoobjemovém transakčním tisku a s rozvojem trhů v oblasti malonákladového tisku knih a tisku manuálů.

V prvním pololetí roku 2012 docházelo ke stálému růstu objemu prodeje u barevných archových produkčních tiskáren. Tento sortiment byl posílen novými řadami lehce produkčních zařízení na bázi tonerů. Došlo také ke dvoucifernému nárůstu na trhu kontinuálních barevných tiskáren - v čele s technologií ink jet . Tyto tiskárny se zaměřují na širokou škálu aplikací, od TransPromo přes všeobecný obchodní tisk a publikování až k tisku etiket a obalové produkci. Celý rok 2011 se ve srovnání s předchozím rokem stal mezníkem, ve kterém objem prodeje barevné produkce překonal objem produkčních zařízení  černobílých, s rychlým nárůstem u archových i kontinuálních barevných tiskáren .

Stejně jako průzkumy trhu zabývajícího se produkčním tiskem, které jsou prováděny na čtvrtletní bázi u objemů prodeje a tržních hodnot, značky, výrobce a modelu, infoSource publikuje rovněž údaje o předpokládané instalované základně zařízení a o ročních objemech tisku podle kategorie a značky.

Pokud jde o hledisko prodeje i hledisko tržní hodnoty, výzkum infoSource ukázal, že Xerox zůstává v rámci celkového trhu v oblasti produkčního tisku po celý rok 2011 na své vedoucí pozici. To platí pro prodej černobílých archových produkčních tiskáren a barevných archových tiskáren a zahrnuje to i systém Color 1000 Press a iGen 4. Konica Minolta se chápe své zásadní výzvy v roce 2012. Pokud jde o prodej jednotlivých zařízení, tato společnost se v první polovině roku přesunula na první pozici s dominantním podílem na trhu s archovými barevnými tiskárnami díky svým „light“ produkčním zařízením, jakým je například Bizhub PRO C6000L. Pokud jde o celkové objemy prodeje v prvním pololetí roku 2012, Ricoh se přesunul na třetí pozici, když zaznamenal zisk na trhu s barevnými archovými tiskárnami se svým tonerovým produktem Pro C651EX. Xerox zůstává jasnou jedničkou, pokud jde o odhadovanou instalovanou základnu značky na konci roku 2011. Konica Minolta začíná snižovat náskok společnosti Canon, která je na druhé pozici. Neustále zvyšuje svou instalovanou základnu s tím, jak se její barevné produktové řady ve svých výkonnostních měřítcích posouvají dále k produkční úrovni. Océ si udržuje své vedoucí postavení na trhu, pokud jde o objemy tisku u celkového množství produkčních tiskáren instalovaných v Evropě, a to především díky své velké základně velkoobjemových černobílých kontinuálních tiskáren.

Roční objemy tisku u digitálních produkčních tiskáren nadále rostou; v celkovém objemu instalovaných zařízení v Evropě se během celého roku 2011 vyprodukovalo více než 250 miliard tisků. Objemy tisku jsou založeny na nejlepších odhadech společnosti infoSource, které se týkají průměrných měsíčních objemů tisku (AMPV) v závislosti na modelu.  Roční objemy tisku pro instalovanou základnu barevných archových a kontinuálních tiskáren rostou mnohem rychleji, s novými generacemi vysokorychlostních ink jet tiskových  zařízení s průměrnou kapacitou v řádu milionů výtisků za měsíc.


graphique_industryreport_368x227.jpg

 

  • Report ke stažení v EN