o nás

About_Us_History_259x194.jpg

Mezinárodní  historie společnosti Antalis

Společnost Antalis vznikla v roce 2000 sloučením asi 40 mezinárodních distribučních společností z celého světa.  Dnes je plně vlastněnou dceřinou společností společnosti Sequana.
Vizionářský přístup k trhu a sdílení zkušeností a obchodní síly všech těchto hráčů udělaly ze společnosti Antalis předního evropského prodejce. Díky sladění výroby a prodejů, sdílení logistických dodavatelských systémů, jedinečné značce a jedinečnému postavení, globálnímu přístupu k trhu a rozsáhlým místním zkušenostem nabízí dnes Antalis svým zákazníkům nejširší sortiment produktů a služeb.

 

Toto jedinečné postavení je výsledkem strategických kroků učiněných za posledních 20 let:

  • 1991:  Založení společnosti Arjo-Wiggins Appleton sloučením francouzské společnosti Arjomari Prioux a anglické společnosti Wiggins Teape Appleton. Obchodní divize byla pojmenována Arjowiggins Merchanting a sjednocuje 2 distribuční oddělení společností Arjomari-Prioux a Wiggins Teape Appleton.
  • 2000: Z Arjowiggins Merchanting vznikla společnost Antalis. V jednotlivých zemích byly různé značky patřící společnosti Arjowiggins Merchanting sjednoceny pod společnou střechou: Antalis. Například Wiggins Teape v Británii, Tomas Redondo ve Španělsku, Arjomari Diffusion ve Francii, Mühlebach ve Švýcarsku, Haseldonckx v Belgii a Alpha Papier v Holandsku se staly společností Antalis.
  • 2007: Společnost Antalis koupila The Map Merchant Group, divizi M-real pro obchodování s papírem. Díky této akvizici se společnost Antalis stala největším distributorem papíru v Evropě a čtvrtým největším distributorem papíru ve světě. Tak byla společnost Antalis schopna rozšířit své služby na více zákazníků, hlavně ve Skandinávii, Pobaltí a ve Východní Evropě.
  • V letech 2008 - 2012 byly akvizice zaměřeny na vysoce potenciální odvětví jakými jsou Packaging a Visual communication. V sektoru Packaging - Pack 2000 v Německu, Ambassador ve Velké Británii, Abitek v Chile a Branopac v České republice. V sektoru Visual communication Macron v Něměcku . Tyto akvizice posílily vedení Antalisu co by distributora papíru, obalových řešení a materiálů pro komunikační podporu.
  • 2013: Antalis získává společnost Xerox Document Supplies v 16 zemích západní evropy (Rakousko, Belgie, Dánsko, Finsko, Francie, Německo, Irsko, Itálie, Lucembursko, Nizozemsko, Norsko, Portugalsko, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko a Velká Británie).
  • V roce 2015 společnost Antalis odkoupuje od skupiny PaperlinX UK tři nezávislé společnosti zabývající se výrobou obalů: 1st Class Packaging, Donington Packaging Supplies a Parkside Packaging. Tyto akvizice posílí postavení společnosti jako klíčového hráče v odvětví obalů jak ve Velké Británii, tak i v rámci skupiny Antalis.
  • V roce 2015 Antalis zvyšuje tempo svého rozvoje na trzích packagingu a vizuální komunikace akvizicí různých společností: PaperlinX’s Packaging companies ve Velké Británii: 1st Class Packaging, Donington Packaging Supplies a Parkside Packaging; Hansapakend v Estonsku (Packaging); PaperlinX A/S v Dánsku, kde dvě třetiny prodejů generuje packaging a jednu třetinu oblast vizuální komunikace; a Cadorit i Boras AB ve Švédsku, které působí výhradně na trhu vizuální komunikace.
  • Antalis také získal kultovní značku Data Copy finského výrobce Metsä Board. Akvizice této klíčové značky posiluje přítomnost skupiny Antalis na trhu s kancelářskými papíry a rozšiřuje současnou nabídku top značek Xerox® a Image.
  • 2018 Antalis posiluje svou pozici v severských zemích. Společnost podepsala smlouvu o odkoupení papírenského distribučního podniku IGEPA ve Švédsku a Norsku; transakce by měla být uzavřena v průběhu června.

 

Management skupiny Antalis

Organigram