informační centrum

colorlok_259x194.jpg

Technologie ColorLok®

Co je ColorLok®?

Technologie ColorLok® představuje nový standard pro lepší kvalitu tisku. Papír nesoucí logo ColorLok® je schopen zajistit nejlepší možný digitální tisk.

Standard výkonnosti ColorLok® je určen pro výstupy z inkoustových a laserových tiskáren na prostém papíru i pro běžné kopírovací stroje. Papíry označené logem ColorLok® poskytnou jednotný a spolehlivý tisk bez ohledu na to, jaký stroj ve své kanceláři používáte.
 

Technologie ColorLok®

Použití technologie ColorLok® vede k sytějším barvám, včetně sytější černé, a ke kratší době schnutí.

Během procesu výroby papíru je do papíru doplněna chemická přísada, která „uzamkne“ pigmenty na povrchu. Bez této technologie papír působí spíše jako houba, která absorbuje černé i barevné pigmenty hluboko do sebe, pryč od povrchu.

 

Jak to funguje?

Přísada ColorLok® je do papíru přidána během výroby a jejím důsledkem je chemická interakce s pigmentem v tiskové barvě. Ta pomáhá udržet barvicí látku u povrchu papíru, zatímco voda se absorbuje hluboko do vláken. Výsledkem je vysoce absorpční a rychleschnoucí produkt.
 

Barvicí látkou používanou u mnoha tiskových barev pro inkoustový tisk na domácích a kancelářských tiskárnách jsou pigmentové částice. Pigmenty jsou suspendovány v bezbarvé kapalině, které se říká tiskové pojivo a která rychle imobilizuje pigmenty na povrchu papíru.


 

ColorLok1 ColorLok 2
Když se tisková barva dotkne povrchu běžného papíru,  pigmentové částice se absorbují hluboko do porézní hmoty,  čímž se snižuje jejich optická hustota. S technologií ColorLok® pronikne pojivo do povrchu papíru, aniž by s sebou vzalo i samotné pigmentové částice.


 

Standardní papír
Černý text je zbarven došeda, protože většina tiskové barvy pronikne hluboko do papírového vlákna, a jeho intenzita na povrchu je tak slabší.
  ColorLok flower   icon versus   Colorlok flower 2   Technologie ColorLok®

Barva vypadá bohatší, sytější a živější, protože pigmentové částice se oddělí od pojiva ještě před absorpcí do papíru.

                 
Standardní papír
Černý text je zbarven došeda, protože většina tiskové barvy pronikne hluboko do papírového vlákna, a jeho intenzita na povrchu je tak slabší.
  ColorLok wic   icon versus   Colorlok wic after   Technologie ColorLok®
Černé pigmenty opustí pojivo tiskové barvy a zůstanou soustředěny na povrchu papíru, což vede k hustější černé barvě s ostřejšími okraji.

 

Image Impact

Image Impact

Prémiový, vysoce bílý kvalitní papír, jenž garantuje vynikající výsledky barevných prezentací, firemních zpráv a dokumentů na laserových a inkoustových tiskárnách a kopírkách.

Objednat online

HP Printing

Hp printing

HP Printing je ideální volbou pro většinu obecných tiskových potřeb. Tento vícefunkční papír je určen pro laserové i inkoustové tiskárny. Obsahuje technologii ColorLok®.

Objednat online